Новини
Серед українських підлітків шириться небезпечний тренд - співпраця із спецслужбами російської федерації, які активно намагаються втягувати дітей у диверсійну діяльність на території України.
У Джулинському навчально-реабілітаційному центрі з учнями 5-10 класів практичним психологом проведено інформаційно-просвітницьке заняття " Не ставай зброєю в руках ворога". З дітьми обговорили способи використання підлітків ворожими спецслужбами, методи вербування, як захистити себе та куди звертатися у разі надходження пропозицій щодо залучення до диверсійної діяльності та яка кримінальна відповідальність за вчинення диверсій та терактів.
Булінг- це тривожна тенденція для сучасного дитячого середовища і найгостріше вона постає у освітньому закладі. Тому практичним психологом Олексій Н.В. було проведено тренінг для педагогів "Протидія булінгу у дитячому колективі". Метою тренінгу є вироблення уміння розпізнавати ситуації булінгу та вчасно і правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі. Педагогами було переглянуто презентацію про причини, прояви і наслідки булінгу, розглянуто приклади прояву булінгу, вироблено рекомендації поводження педагогів та учнів під час прояву насильства та булінгу.
Ознайомлено із практичними інструментами створення безпечного освітнього середовища, вільного від проявів насильства та булінгу.
З метою формування у дітей навичок безпечної поведінки, підвищення інтересу дітей до вивчення та дотримання основних правил безпечної життєдіяльності під час канікул, запобігання всім видам дитячого травматизму в Джулинському навчально-реабілітаційному центрі було проведено Тиждень безпеки дитини "Твоя безпека- це твоя уважність".
Упродовж Тижня педагогами були проведені заходи, направлені на засвоєння і поглиблення знань безпечної поведінки та вироблення практичних навичок у різних ситуаціях.
Вчитель основ здоров`я Липницька О.П. разом із членами ДЮРП "Юні рятувальники" провела інформаційну годину "Електроприлади. Правила обережності". Класні керівники, вихователі провели з учнями бесіди про мінну безпеку. У ході бесід діти дізналися, що робити, якщо побачили чи знайшли підозрілий предмет, що робити, якщо зайшли на небезпечну територію.
Класні керівники 2,4 класів провели інформаційні хвилини: "Вибухонебезпечні предмети", "З вогнем не грають", вікторини: "Правила пішохода".
Класними керівниками, вихователями проведено роз`яснювальну роботу, виховні години за темою "Безпечні весняні канікули".
Проведена виховна робота та отримані знання обов`язково дадуть свої плоди, а саме, допоможуть дітям у разі надзвичайних ситуацій опанувати себе, скористатися отриманими порадами і ні в якому разі не розгубитися, не панікувати, а діяти правильно, стримано, впевнено і рішуче.
З метою інформування дітей та їх батьків про недопущення поширення російської пропаганди серед дітей, запобігання їх вербуванню та залученню до диверсійної діяльності, з урахуванням ризиків вербування, з якими можуть зіштовхнутися неповнолітні, зокрема під час перебування у соціальних мережах в Джулинському навчально-реабілітаційному центрі класними керівниками, вихователями, практичним психологом проведено ряд профілактиктично-роз`яснювальних бесід: "Профілактика скоєння протиправних дій неповнолітніми у воєнний період", "Будьте пильними в Інтернеті", "Протидія втягуванню молоді у протиправну діяльність". Учні переглянули просвітницький відеоролик "Не пали своїх! Спали ворога!", презентацію "Недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності".
У ході бесід учні зрозуміли, що кожна їхня дія може мати велике значення в контексті захисту держави від потенційної загрози.
Будьте обережними у своїх діяннях!
Вода - це чудодійний засіб оздоровлення організму, найбільш приємний і корисний відпочинок влітку- відпочинок на воді. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Однак, перебуваючи на водних об`єктах, завжди треба пам`ятати про безпеку.
Так, з метою забезпечення безпеки дітей у весняно-літній період та попередження нещасних випадків з дітьми на воді в Джулинському навчально-реабілітаційному центрі у березні місяці проведено ряд профілактичних заходів. Учні 4 класу виготовили лепбук "Безпека на воді", учні 7 класу виготовилои буклети "Будь обережний на воді!". З учнями 2-10 класів проведено години безпеки "Правила безпечної поведінки на водоймах".
Бережіть своє життя! Будьте обережні на воді!
26 лютого в Україні відзначають День спротиву російської окупації АР Крим та М.Севастополя. Саме в цей день у 2024 році в Сімферополі відбувся масовий мітинг. Він був організований Меджлісом кримськотатарського народу.
До Дня спротиву окупації в Джулинському навчально-реабілітаційному центрі педагогом-організатором проведено з учнями 5-10 класів круглий стіл "Україна- це ми, Крим- це Україна!".
Учні згадали основні етапи російсько-української війни, відзначили роль кримського спротиву у протидії російської агресії, вшанували мужність та героїзм громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території.
Крим був, є і буде невід`ємною частиною України!
Все буде Україна!
24 лютого 2025 року- третя річниця початку повномасштабної війни, і цей день залишиться назавжди не тільки в історії , але і в пам`яті кожного українця.
Впродовж цих трьох років наші Захисники та Захисниці на межі людських можливостей роблять все, щоб ворог не досяг своєї мети, наближають нас до Перемоги.
В Джулинському навчально-реабілітаційному центрі з учнями 5-10 класів педагогом-організатором проведено інформаційну годину "Річниця Незламності". Класні керівники 2-4 класів провели інформаційні хвилинки " 3- я річниця мужності, боротьби, незламності".
Учні поклали квіти та лампадки до меморіальної дошки Михайлу Ковалю та хвилиною мовчання вшанували пам`ять всіх Героїв, які загинули. захищаючи незалежність України.
Щиро дякуємо мужнім українським воїнам за кожен світанок і за кожен вечір!
Дякуємо Вам за Вашу незламність та мужність, сміливість та стійкість!
Героям слава!
Цьогоріч пам`ять Героїв Небесної Сотні ми вшановуємо з гаслом: "Герої першої перемоги у битві, що триває". Цього дня вшановуємо пам`ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року- лютий 2014 року), інші загинули пізніше - у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи Європейське майбутнє України.
В Джулинському навчально-реабілітаційному центрі проведено виховний захід "Герої не вмирають", уроки мужності "Небесна Сотня", "Тиху" акцію "Ангели пам`яті", оформлено тематичну виставку "Революція. Зима. 2014". Діти та педагоги хвилиною мовчання вшанували пам`ять загиблих Героїв Майдану. Поклали квіти до меморіальної дошки Михайлу Ковалю, учаснику АТО, який загинув, захищаючи територіальну цілісність України.
Революція Гідності підтвердила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи.
Слава Україні! Героям слава!
Інтернет-технології -це невід`ємна складова сучасного життя, яка несе в собі великий інформаційний та освітній потенціал, є засобом гармонійного розвитку, але, водночас містить і ризики.
З метою поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей, а також їх захисту від впливу шкідливої інформації , в Джулинському навчально-реабілітаційному центрі педагогом-організатором Петріянчук Н.О. та практичним психологом Олексій Н.В. проведено з учнями повчальну казку "Ріпка" на сучасний мотив.
Граючись, учні мали змогу дізнатись більше про правила безпечної поведінки в Інтернеті , зокрема про те, як захистити свої персональні дані, як розпізнати шахрайство в мережі, а також шляхи їх подолання.
Щоб людина почувалася в дорослому житті впевнено й безпечно, її змалечку треба навчити цінувати неповторність власного життя та життя інших людей. Саме тому одним з пріоритетів закладу освіти є формування у дітей основ безпечної поведінки в навколишньому світі та свідомого ставлення до власного здоров`я.
В рамках проведення профілактично-роз`яснювальної роботи з дітьми щодо недопущення загибелі людей на водних об`єктах, дотримання дорослими та дітьми безпечної поведінки під час відпочинку в Джулинському навчально-реабілітаційному центрі проведено ряд заходів.
Класними керівниками, вихователями проведено вікторини, інформаційні хвилини, бесіди : "Заходи безпеки на воді", "Правила поведінки на воді", ""Лід- це небезпечно", "Наша безпека у наших руках".
Виготовлено буклети "Основні правила безпеки під час літнього відпочинку поблизу водоймищ".
Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, - одна з умов відчуття життєвої повноцінності.
З метою підготовки та допомоги школярам у виборі майбутньої професії в Джулинському навчально-реабілітаційному центрі з 24 по 31 січня проходив Тиждень профорієнтації школярів. В рамках Тижня практичним психологом Олексій Н.В. проведено низку інформаційно-просвітницьких заходів, а саме: урок-гру "Всі професії важливі, всі професії потрібні", вікторину "Цікавий світ професій", заняття з елементами тренінгу "Світ сучасних професій і твій вибір", відеолекторій "Знайомство із світом професій", мультипанораму "Подорож у світ професій". Під час проведення тижня учні дізнались чимало нового про широкий світ професій. І ким би вони не мріяли стати, яку б професію собі не обрали, кожен повинен добре знати свою справу, робити її чесно та вміло. Тож хай майбутні професії наших школярів принесуть їм радість, моральне й духовне задоволення, адже вдало обрана професія- ключ до успіху.
З метою неприпустимості залучення дітей до протиправної діяльності в Джулинському навчально-реабілітаційному центрі з учнями 5-10 класів проведено інформаційні години "Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх", "Кримінальна відповідальність неповнолітніх за окремі види правопорушень в умовах воєнного стану", які спрямовані на попередження негативних проявів та профілактику протиправних дій.
Також з учнями 2-4 класів проведено сюжетно-рольову гру "Будь обережний!", діти переглянули мільтфільм "Обережно! Незнайомець!"
Фотовиставка до Дня Соборності України "Україна- це ми!"
Радченко Юлія, 10 клас, КЗ "Джулинський навчально-реабілітаційний центр" Джулинської сільської ради Вінницької області, керівник педагог-організатор Петріянчук Наталія Олександрівна.
Вітаю з Днем Соборності! Бажаю нам усім оптимізму, щасливого майбутнього і справджених надій. Нехай у кожну українську родину прийдуть достаток, єдність і взаєморозуміння!
Фотовиставка до Дня Соборності України "Україна- це ми!"
Петровська Анастасія, 10 клас, КЗ "Джулинський навчально-реабілітаційний центр" Джулинської сільської ради Вінницької області, керівник Петріянчук Наталія Олександрівна, педагог-організатор.
З Днем Соборності України! Нехай любов до рідного краю об`єднує нас, допомагає йти до перемоги та процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України. Добробуту та миру!
Дуже приємно, що в наш нелегкий час, існують такі люди, які завжди готові прийти на допомогу іншим. Роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця.
Колектив Джулинського навчально-реабілітаційного центру висловлюють щиру подяку працівникам відділу організації діяльності ізоляторів тимчасового тримання та моніторингу дій із затриманими обласного главку та представникам "Капеланського патруля"за подаровані подарункові набори для дітей та продукти харчування.
Бажаємо вам успіхів у всіх справах, здоров`я та мирного неба! Хай Господь Бог сторицею віддячить за вашу підтримку і за часточку душі, подаровану дітям!
29 січня Україна відзначає День пам`яті Героїв Крут. Бій під Крутами 29 січня 1918 року став символом героїзму та самопожертви молодих представників нашого народу в боротьбі за незалежність.
Сучасна українська армія успадкувала славні бойові традиції своїх предків та завжди берегтиме в пам`яті імена героїв: воїнів-русичів. козаків, січових стрільці, вояків Армії УНР і Української повстанської армії, а також героїв сучасної російсько-української війни.
В Джулинському НРЦ проведено урок-пам`яті "Крути- і сум, і біль, і вічна слава України!". Учні згадали про подвиг молодих борців, які полягли у боях під залізничною станцією Крути, переглянули ілюстрації "Бій під Крутами" та вшанували їх пам`ять. Діти зрозуміли, що слова "Слава Україні- Героям слава!" не просто вітання, а шана найкращим, які у найважливіший момент нашої держави не злякались і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є свідченням справжнього патріотичного подвигу.
Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності. Цей день став символом українського державоутворення, втілив соборницькі прагнення українців щодо консолідації в одній державі.
Соборність- це єдність, неподільність усіх територій України, духовна єдність українців, які проживають на території України незалежно від національності та віросповідання, спрямована на утвердження справжнього суверенітету і незалежності України, побудову процвітаючої демократичної національної держави. В умовах російсько- української війни соборність набуває більшого символізму та гостроти, адже нині, як ніколи, українцям потрібно об`єднатися заради майбутнього.
В Джулинському навчально-реабілітаційному центрі проведено ряд інформаційних заходів під гаслом "В єдності сила". Класними керівниками, вихователями проведено години спілкування: "День Соборності України", "Соборність", "Україна в нас єдина", "Україна соборна, незламна", "Великий день єднання". Організовано тематичну виставку "Соборність України", виставку малюнків "Моя країна- Україна", проведено вікторину "День Соборності України". Педагогом-організатором проведено виховний захід "Нам берегти тебе, соборну і єдину!".
Учні та педагоги приєднались до Всеукраїнського флешмобу "Ланцюг єдності", поклали квіти до меморіальної дошки Михайлу Ковалю.
Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Зберігаймо цей безцінний скарб!
Тільки разом ми сильні, бо наша сила-у єдності! Слава Україні!
16 січня в Україні відзначають День пам`яті захисників донецького аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають Кіборгами. В Джулинському навчально-реабілітаційному центрі проведено годину мужності "Незламні кіборги". На захисті Донецького аеропорту стояли не лише воїни, але й медики та волонтери, які надавали допомогу та підтримували український бійців. Тому в цей день ми вшановуємо пам`ять усіх, хто боронив Україну в ті дні.
"Кіборги" вистояли, не вистояв бетон"- фраза, яка ввійшла в історію разом із подвигом українських бійців.
Вічна пам`ять, вічна слава і честь захисникам України!
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства", до якої також долучився Джулинський навчально-реабілітаційний центр. Дати проведення акції є символічними. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно дітей, жінок та діїі щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
З метою створення безпечного освітнього середовища в закладі, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, було проведено інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи:
-бесіди "Що таке насилля.Його форми.Як себе захистити", "Чуйність, доброта- два крила, на яких тримається людство", "Хай добрим серце ваше буде", "Великі права маленької дитини", "Знаю свої права, виконую свої обов`язки";
-вікторина "Я правознавець";
-флешмоб "Мої права";
-акція "Долоньки доброти";
-квест "Торгівля людьми. Правда чи міф?";
-бесіда з елементами тренінгу "ВІЛ/СНІД: передбачити, уникнути, зберегти життя";
-заняття з елементами тренінгу "Як не стати жертвою торгівлі людьми";
-перегляд анімованої презентації "Життя без насилля."
Всі діти були задіяні в даних заходах, які підготували практичний психолог, класні керівники, вихователі.
7грудня- Всесвітній день української хустки. Хустка для українок- це не просто головний убір, це річ символічна, знакова і є нашою культурною спадщиною. Хустка поєднувала жіночі покоління і передавалася як сімейна цінність від матері до дочки, це була родинна реліквія.
В Джулинському НРЦ проведено флешмоб "Зроби фото з хусткою" та виховну годину "Краса української хустки".
Шануємо все українське та прищеплюємо дітям любов до української культури та народних традицій!